Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Домакински победи белязаха 23-ия кръг на френското първенство, Лил се изкачи на пета позиция

Отборът на Лил се изкачи на 5-о място във френската Лига 1, след като победи с 2:0  Страсбург в 23-ия кръг. В другите срещи Монпелие победи убедително Брест с 3:0, а Реймс разби Троа с 4:0. Оксер и Анже пък завършиха наравно -  1:1, като и двата отбора останаха на дъното на класирането.

Лил постигна две последователни победи за първи път през 2023-а г. Още в 15-ата минута канадецът Джонатан Дейвид откри резултата от дузпа, която беше спечелена от Егон Жегрова. В 23-ата минута Джонатан Бамба покачи на 2:0, след като първоначално вратарят Матс Серс спаси първия удар, но при добавката нямаше шанс.

Преднината на песовете можеше да е много по-сериозна, но нямаха концентрация пред гола. Все пак те се възползваха и от успеха на Тулуза над Рен и излязоха на 5-о място.

В друг атрактивен мач, Монпелие зарадва новия си треньор Мишел Дер Закарян с убедителна победа с 3:0 над Брест. Кристоф Ерел си вкара автогол за 1:0, а след това предизвика и дузпа, препъвайки Ели Уахи, от която Теджи Савание удвои от 11-те метра, а Уахи вкара третия гол в 54-ата минута.

Реймс пък бе безпощаден в дербито на Шампан и вкара четири гола. Маршъл Мунеци вкара гол и подаде за още един. До края на първата част 2:0 направи Мизиан Маолида, а през втората част се развихриха Фоларин Балогун и Йенс-Лис Кажус.