Две дузпи върнаха Фрайбург в топ 4

Поне за няколко часа тимът на Фрайбург се завърна в топ 4, след като трудно пребори Щутгарт за 2:1 в домакинска среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

На осминафиналиста в Лига Европа му се наложи да осъществява обрат, след като гостите направиха по-силна първа част и излязоха напред чрез попадение на Крис Фюрих след час игра.

След почивката обаче тимът на Фрайбург стигна до трите точки след две дузпи, реализирани от Винченцо Грифо. И за двете нарушенията бяха извършени от Дан-Аксел Загаду. Първата беше превърната в гол в 60-ата минута, а втората - в 84-тата.

В добавеното време и шансът покри домакините, след като Борна Соса удари греда.

Фрайбург ще се завърне към мачовете от Лига Европа чак след месец, тъй като през есента спечели своята група и няма да минава през квалификационния кръг, който стартира идната седмица.

Щутгарт пък остава в опасната зона на германското първенство, като няма победа в Бундеслигата още отпреди Световното първенство.