Милан надигна глава с победа над Торино в юбилеен мач

Милан завърши своя мач номер 3000 в Серия "А" с труден домакински успех с 1:0 над Торино в първия двубой от 22-рия кръг на италианския елит. Оливие Жиру отбеляза единственото попадение в 62-рата минута. Така „росонерите“ си отмъстиха на този противник за двете загуби от по-рано през сезона с 1:2 в първенството и с 0:1 за Купата на Италия. Освен това те прекъснаха негативната си серия от седем мача във всички турнири без победа.

След като експериментът му с 3-5-2 при загубата от Интер с 0:1 не сполучи, този път Стефано Пиоли заложи на 3-4-3. Също така той направи четири промени в своя състав. В защита единствената новост бе появата на Малик Тиау за сметка на Матео Габия. В халфовата линия отсъстваха капитанът Давиде Калабрия и Жуниор Месиас, но титуляр бе Алексис Салемакерс. Това даде възможност на Браим Диас да атакува по десния фланг, а на левия бе разположен Рафаел Леао, който стартира като резерва в предишните два мача. В центъра на нападението отново бе Жиру, а възстановеният Златан Ибрахимович остана на пейката. Гостите бяха подредени в 3-4-2-1 с Антонио Санабрия на върха на атаката, а зад него действаха Никола Влашич и Алексей Миранчук.

Преди началото на мача имаше минута мълчание заради хилядите жертви в Турция и Сирия след силните земетресения отпреди няколко дни. Първият шут беше дело на Тео Ернандес, но капитанът на домакините в този мач не намери целта. В десетата минута Миранчук пробва удар, който мина над вратата. В 18-ата минута Санабрия също стреля, но ударът му се оказа неточен. В 30-ата минута Ернандес отправи нов разочароващ изстрел. В 37-ата Симон Кяер допусна грешка и позволи Санабрия да му отнеме топката, но Чиприан Татарушану спря нападателя. Четири минути по-късно Салемакерс опита воле, което не се оказа сполучливо.

В 54-тата минута Жиру изведе Леао в наказателното поле, но Ваня Милинкович-Савич излезе и отрази удара му. Вилфрид Синго веднага отговори с далечен шут, който беше спасен от Татарушану. В 57-ата минута Жиру стреля, като първоначално вратарят не успя да се справи с удара, но все пак успя да спре топката преди да е минала голлинията. Последва изстрел от дистанция на Санабрия, който успя да си спечели само корнер. В 60-ата минута резервата Мергим Войвода опита удар по земя, който мина встрани от вратата. Две минути след това Ернандес центрира и Жиру с глава даде аванс на "росонерите". В 77-ата минута именно Ернандес можеше да се разпише при опасна контраатака на тима, но ударът му не завърши в очертанията на вратата. Това беше и последното голово положение в двубоя.

С този успех Милан се настани на третата позиция в класирането с актив от 41 точки, а Торино остана на седмото място с 30 спечелени пункта.

МИЛАН - ТОРИНО 1:0

1:0 Жиру (62')

Милан: Татарушану, Калюлю, Кяер, Тиау, Салемакерс, Крунич, Тонали, Ернандес, Диас, Жиру, Леао

Торино: Милинкович-Савич, Джиджи, Шуурс, Буонджорно, Синго, Адопо, Гинейтис, Родригес, Миранчук, Влашич, Санабрия

Снимки: Gettyimages