АЕК разби Олимпиакос във футболен екшън и е крачка по-близо до финала

Отборът на АЕК спечели с 3:0 домакинството си срещу Олимпиакос в първата среща между двата отбора от 1/2-финалите на Купата на Гърция.

Резултатът откри Леви Гарсия още в 3-ата минута, а в 27-ата Дидие Самасеку си отбеляза нелеп автогол.

Нататък мачът бе съпътстван с много напрежение и прекъсване на играта. Заради това съдията назначи цели 8 минути добавено време на втората част, но се изгра почти четвърт час след края на редовното време. В него реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от автора на първото попадние - Леви Гарсия.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Реваншът е на 1 март и ако АЕК не допусне обрат на стабилната си преднина ще се бори за своята 16 купа.

Снимки: Imago