Бивша италианска скиорка почина от рак

Бившата италианска скиорка Елена Фанкини почина от рак на 37-годишна възраст. Това се е случило днес в дома й в Солато, близо до Бреша. Новината бе обявена от ФИС.

Фанкини е сребърна медалистка от световното първенство през 2005 година, като има и две победи за Световната купа в спускането. За последно тя се състезава през декември 2017 година, след което бе диагностицирана с рак. Тя имаше период на ремисия, в който дори бе подновила тренировки. След това обаче счупи крак и с това окончателно се отказа от ските.

В последните месеци състоянието й отново се влоши и в крайна сметка италианката се предаде пред болестта.

Това е ужасна новина за сестрите й Надя и Сабрина, които също са скиорки, като първата все още е активна състезателка.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"