Влахович поведе Юве към убедителна победа

Душан Влахович се завърна сред голмайсторите. Сърбинът отбеляза първите си голове за Ювентус от четири месеца насам, а "бианконерите" сразиха Салернитана с 3:0 като гост. Сърбинът откри резултата от дузпа в 26-ата минута. Неговият сънародник Филип Костич удвои в края на първото полувреме, а в началото на втората част Влахович отново се разписа.

Отборът на Масимилиано Алегри записа първи успех в Серия А след три мача без победа и се изкачи на десетото място. След тежките моменти и наказанието този резултат е малка утеха за феновете, но добрата игра на Влахович дава поводи за оптимизъм за края на сезона, в който приоритети ще са Купата на Италия и Лига Европа.

Домакините опитваха да пресират дълбоко от първите минути. Това затрудняваше "бианконерите", но не толкова, че те да допуснат фатална грешка пред вратата си. Първият изстрел бе дело на Влахович. Топката стигна до сърбина след центриране на Де Шилио, но ударът с глава прати топката покрай вратата.

Двата отбора не създадоха много в първата част на двубоя, но нещата на терена се промениха в 26-ата минута, когато Влахович откри резултата. Сърбинът вкара първи гол за Юве от 15 октомври насам. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирети. Това попадение отвори мача и вдъхна увереност на гостите, както и на самия Влахович. Малко по-късно той стреля от въздуха, но прати топката над вратата. Малко преди почивката Алегри трябваше да замени Мирети, който се контузи, и в игра влезе Фаджоли.

В самия край на първата част "бианконерите" стигнаха до втори гол. Влахович не успя да уцели добре топката, но тя отиде към Костич, а неговият сънародник изпревари вратаря и я прати в мрежата. В добавеното време Юве можеше да стигне до още един гол, след като Локатели излезе на прекрасна позиция, но Очоа излезе и успя да го спре.

Малкото останали надежди на Салернитана до голяма степен приключиха в самото начало на второто полувреме. Лошо подаване бе пресечено от Фаджоли, който пусна в коридор към Влахович, а сърбинът отлично завърши. Домакините тръгнаха напред с идея да върнат поне едно попадение и бързо стигнаха до възможност, но до удар не се стигна. В 53-ата минута Ди Мария отправи страхотен удар, а топката се удари в горната греда.

След час игра влезлият като резерва Бонацоли бе близо до много кравин гол, но топката мина покрай вратата. Опитите на Салернитана да атакуват обаче като цяло не бяха особено успешни, а по-опасните ситуации продължиха да бъдат пред другата вратата. На терена се появи и Киеза, който имаше отличен шанс да се разпише. Той получи топката от Влахович, но стреля над вратата вместо да му я върне.

В 85-ата минута гостите стигнаха до втора греда. Влезлият като резерва Мойс Кийн бе изведен отдясно, напредна и стреля, а топката се удари в левия страничен стълб на Очоа.

САЛЕРНИТАНА - ЮВЕНТУС 0:3
0:1 - Влахович (26-д)
0:2 - Костич (45)
0:3 - Влахович (47)

Снимки: Imago