Лацио се издъни срещу борещ се да не изпадне

Отборите на Верона и Лацио завършиха наравно 1:1 на “Маркантонио Бентегоди” в двубой от 21-вия кръг на Серия "А". Така “орлите” нямат загуба в последните си пет шампионатни мача, а “мастифите” са в поредица от три срещи без поражение.

Педро Родригес откри резултата в самия край на първото полувреме, когато се завъртя и се разписа с красив удар. Още в 51-вата минута обаче домакините възстановиха равенството. Тогава новото попълнение Сирил Нгонге беше точен с глава след центриране от фал за първия си гол с екипа на тима. Само две минути по-късно “джалоблу” бяха на косъм от пълен обрат, но далечната греда спря техничен удар на капитана Дарко Лазович. Най-добрият шанс за победен гол пред римляните пък се откри секунди преди края на мача, когато Лоренцо Монтипо спаси удар с пета на Матия Дзакани отблизо.

Така Лацио остана на четвъртата позиция в класирането, но вече с актив от 39 точки, а Верона продължава да бъде на 18-ото място в зоната на изпадащите с 14 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages