27 удара и само 1 гол за Бенфика

Бенфика увеличи на 6 точки аванса си пред втория в португалското първенство Брага, от когото допусна загуба преди седмица. Отборът на Роджер Шмит спечели с минималното 1:0 домакинството си на Портимонензе. "Орлите" от Лисабон отправиха 27 удара към вратата на съперника, но в гол се превърна единствено изстрелът от дузпа на Жоао Марио още в 9-ата минута.

Бенфика получи и втора дузпа в средата на първата част, но тя беше пропусната от Фредрик Аурснес. Портимонензе само веднъж шутира към вратата на домакините. Тимът е в средата на класирането с 19 точки, колкото имат още Рио Аве, Шавеш и Арука.

За Бенфика не игра Енцо Фернандес. Аржентинският национал е обект на засилен интерес от страна на Челси, но двата клуба не могат да се споразумеят за евентуален трансфер. Халфът беше оставен извън групата зарарди напрежението около бъдещето му.

"Орлите" нямат загубена точка на своя стадион през сезона. След тях в класирането са Брага, Порто и Спортинг. В зоната на изпадащите са Жил Висенте, Маритимо и Пасош Ферейра.