Победи за Норвегия и Италия в щафетите от Световната купа в Тоблах

Норвегия при жените и Италия при мъжете спечелиха щафетите на 4 по 7.5 км от Световната купа по ски бягане в италианския зимен център Тоблах.

Хайди Венг, Ане Калва, Ингвилд Флугстад Йостберг и Силе Теодорсен изминаха трасето за 1:16:04.3 часа. На второ място останаха представителките на Швеция с пасив от 26.7 секунди, а на трето завърши щафетата на САЩ на 26.9 секунди.

Първоначално Германия беше на второ място за първия си подиум в щафета от 2017 година насам, но след състезанието отборът беше дисквалифициран. От щаба бяха регистрирали Софи Крел твърде късно като водеща скиорка на мястото на Колета Ридзек, която не е напълно възстановена от контузия.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В драматичното състезание при мъжете пред родна публика триуфмираха италианците Дитмар Ньоклер, Франческо де Фабиани, Симоне Дапра и Федерико Пелегрино с 1:07:20.8 часа. На второ място остана Швеция с пасив от 0.6 секунди, пред първия отбор на Норвегия, който зае третата позиция със същото изоставане.

Стартовете днес бяха последно преди Световното първенство по ски северни дисциплини в Планица (Словения), което започва на 21 февруари.