Осимен и Кварацхелия разпиляха и Специя

Отборът на Наполи записа убедителен успех с 3:0 над Специя в ранния неделен двубой от 21-вия кръг на Серия "А". Това е пета поредна шампионатна победа за лидера в класирането, който увеличи преднината си на върха на 16 точки.

“Партенопеите” изцяло доминираха през първата част, но изпитваха трудности да създават голови положения и така почивката дойде при нулево реми. Още в 9-ата секунда след началото на второто полувреме обаче Аркадиуш Реца игра с ръка в наказателното си поле и така гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Хвича Кварацхелия се зае с изпълнението от бялата точка и хладнокръвно го превърна в гол. В 62-рата минута Виктор Осимен прати топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради негов фал в атака срещу Матия Калдара. Само 6 минути по-късно обаче именно нападателят се разписа и този път голът беше признат. Тогава Итън Ампаду изрита топката високо, като при нейното падане нигериецът изпревари вратаря и беше точен с глава. В 73-тата минута Кварацхелия пресече подаване на Калдара и веднага подаде топката на Осимен, който с лекота отбеляза 16-ия си шампионатен гол през сезона за крайния резултат в мача.

Така водачът в класирането Наполи събра 56 точки в актива си и има с цели 16 повече от втория Интер (с мач по-малко) и третия Рома. Специя остава на 17-ата позиция точно над зоната на изпадащите със своите 18 пункта.

Снимки: Gettyimages