Лил обърна Рен и остана в битката за Европа

Отборът на Лил надделя при гостуването си на прекия си съперник за челните позиции Рен с 3:1 в среща от 22-ия кръг на френската Лига 1. Точен за “червено-черните” бе Амин Гуири (1'), а за гостите се разписаха Едон Жегрова (59'), Реми Кабела (86') и Андре Гомеш (90' + 3').

Поражението остави Рен на пето място с 40 точки, а Лил е шести с 38 пункта. И двата отбора все още са в изгодна позиция да гонят квотите, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Рен започна вихрено срещата и след по-малко от 60 секунди игра откри резултата чрез Амин Гуири, който стигна до една рикуширала топка на границата на наказателното поле, отправяйки удар в долния десен ъгъл на вратата пазена от Люка Шевалие.

След попадението гостите овладяха инициативата, но не стигнаха до попадение преди позивката. Те трябваше да се примирят с притежанието на топката и пропуските на Анхел Гомес.

Началото на второто полувреме продължи темпото от края на първата част. Рен пазеше преднината си и дебнеше за изгодни контраатаки, а Лил прилагаше натиск в половината на съперника.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Гостите отбелязаха гол в 53-ата минута, но той бе отменен. След намеса на системата VAR съдията Флоран Бата видя, че е имало играч на Лил в положение на засада.

Само 6 минути по-късно обаче гостите стигнаха до реално попадение. Едон Жегрова стигна до пас на границата на пеналтерията и незабавно стреля по фантастичен начин от движение в долния ляв ъгъл, за да възстанови равенството.

След това и двата отбора потърсиха нов гол, с който да завоюват пълния комплект точки. Това направи тима на Лил. Този път в 86-ата минута точен бе Реми Кабела, който стреля от движение от границата на наказателното поле и разстреля вратата, пазена от Стив Манданда.

В добавеното време гостите стигнаха и до още един гол. Тогава Андре Гомеш, който пропусна няколко изгодни положения през първото полувреме най-накрая се разписа. Той овладя с чудесно първо докосване подаване на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния ляв ъгъл, за да оформи крайния резултат.

Поражението бе трето в последните пет мача за Рен, докато Лил има само една загуба в последните си девет мача.

Снимки: Gettyimages