Селта удари Бетис в трилър със седем гола

Отборът на Бетис, който изпитва колебания напоследък в представянето си, записа нова грешна стъпка и загуби с 3:4 в домакинството си срещу борещия се за оцеляване тим на Селта в среща от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Загубата остави Бетис на шесто място с 31 точки, докато Селта вече е единайсти с 23 точки, но има само 4 пункта повече от първия тим в зоната на изпадащите - Кадис.

Гостите първи поведоха в резултата чрез Йорген Странд Ларсен в 6-ата минута, но след това допуснаха обрат след головете на Хуанми в 10-ата минута и Серхио Каналес в 23-ата минута. Селта обаче се мобилизира и успя да възстанови равенството благодарение на Габриел Вейга в 42-ата минута.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

След почивката Габриел Вейга избухна с още едно попадение в 56-ата минута, а в 70-ата минута Дзоузеф Айду вкара за 2:4. Бетис опита да се върне в мача, но стигна само до едно ново попадение чрез Набил Фекир от дузпа в 84-ата минута.

Заключителните минути предложиха изключителна драма, в която Бетис опита всичко, за да изравни, но така и не стигна до нов гол. Напрежението взе връх и в добавеното време главният съдия Карлос Дел Серо Гранде на няколко пъти показа жълт картон на футболисти от двата отбора и дори изгони Луис Енрике. Заради тези ексцесии добавеното време продължи цели 13 минути.