Локомотив (ГO) победи Шумен-61 и измести шампионите от върха в мъжкото хандбално първенство

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) победи Шумен-61 с 24:22 (13:11) и измести шампионите от върха в класирането на "А" РХГ на България при мъжете след 10-ия кръг на първенството. Двата отбора имат равен актив от по 18 точки, но "железничарите" се изкачиха на върха заради по-добри показатели в преките двубои, а имат и по-добра голова разлика.

Спартак (Варна) пък се утвърди на 3-ото място с 14 точки след успех над домакина Добруджа с 37:28 (22:13). Осъм (Ловеч) направи решителна крачка към 4-ото място и полуфиналните плейоф и за титлата, след като спечели срещу гостуващия Фрегата с 34:27 (14:13). Ловчалии събраха 11 точки, вече с 5 повече от тима от Бургас, който остава пети.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Последният в класирането Чардафон (Габрово) записа втори успех за сезона след 27:24 (11:9) над домакина Левски (гр. Левски), но остава на дъното с 4 точки.

Снимка: regnews.net