Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Унион отново "хвърли ръкавицата" към Байерн и излезе начело в Бундеслигата

Унион (Берлин) се изкачи на върха в класирането в Бундеслигата след триумф с 2:1 над Майнц. Точни за берлинчани бяха Кевин Беренс (32’) и Жордан Сибачю (84’), а за гостите се разписа Маркус Ингвартсен (78’).

Момчетата на Урс Фишер започнаха много добре двубоя и още в рамките на първите десет минути пропуснаха две изгодни положения да излязат напред в резултата. Попадението все пак дойде в след час игра, когато Беренс успя да се освободи добре в наказателното поле и да засече центриране в левия ъгъл за 1:0.

Срещата постепенно навлезе в доста спокойно русло и на терена двата тима не предлагаха нещо особено опасно пред двамата вратари. В 78-ата минута Пел Сегуин игра с ръка в наказателното поле, но първоначално съдията Флориан Бадщубер не уважи претенциите на гостите за дузпа. Реферът обаче получи сигнал от ВАР и в крайна сметка се стигна до 11-метров наказатален удар, който Ингвартсен превърна в изравнителен гол.

Радостта на гостите обаче трая само няколко минути, след като Жордан Сибачу успя да вкара втори гол за Унион и по този начин да донесе победата на столичани. С тази победа момчетата на Урс Фишер се изкачиха на върха в класирането на Бундеслигата с 39 точки от 19 двубоя. Байерн (Мюнхен) е втори с 37 пункта, но и мач по-малко. В следващия кръг обаче берлинчани ще имат доста тежка задача, тъй като гостуват на РБ Лайпциг. Майнц пък се държи спокойно в средата на подреждането с 23 точки.

Снимки: Gettyimages