Бохум и Хофенхайм изнесоха истинско шоу със седем попадения

Бохум и Хофенхайм изнесоха истински спектакъл със седем попадения за феновете, а домакините в крайна сметка спечелиха с 5:2 в двубой от 19-ия кръг на Бундеслигата. Петима различни голмайстори записаха имената си на таблото за “несломимите” - Филип Хофман (22’), Филип Фьорстер (30’), Такума Асано (40’), Ерхан Машович (69’) и Моритц Брошински (83’). За подопечните пък точни бяах Кристоф Баумгартнер (49’) и Мунас Дабур (77’).

Футболистите на Томас Леч започнаха изключително мотивирано и още от първите минути бе ясно, че искат да спечелят двубоя срещу пряк конкурент за оставане. Те взеха преднина след двайсет минути, когато Хофман се възползва от подаване на Кристофър Антуи-Аджей. Именно Антуи-Джей асистира и за второто попадение след половин час игра. Такума направи нещата трагични за гостите пет минути преди края на първото полувреме, когато направи добър пробив и се разписа.

Баумгартнер върна надеждите на Хофенхайм с едно попадение в 49-ата минута, но Бохум вкара отново след корнер в 69-ата минута чрез Машович. Мунас Дабур отново върна едно попадение в 77-ата минута за 4:2, но Мориц Брошински сложи точка на спора с пети гол в 83-ата минута. .

С тази победа Бохум “изплува” над зоната на изпадащите и вече е на 15-о място с 19 точки. Хофенхайм е точно над тях със същия актив.