След половин година чакане Елче успя чак от 20-ия опит

След шест безплодни месеца тимът на Елче най-накрая записа победа в Ла Лига. Първият успех на скромния тим дойде след 3:1 над Виляреал в двубой от 20-ия кръг. В основата на дълго жадуваният триумф беше опитният Пере Мия, който наниза всичките три гола. Два от тях бяха от дузпи.

Тези три точки на сметката на домакините идват след други две, спечелени в предишните три кръга. И все пак разликата от първия тим над чертата е цели 11 точки преди останалите срещи от кръга.

За Виляреал пък това е провал, защото отборът е устремен да се класира за Шампионската лига. Играчите на Кике Сетиен направиха много слаб мач, а през второто полувреме дори не уцелиха вратата. Наскоро те отпаднаха и от турнира за Купата на Испания след поражение с 2:3 от Реал Мадрид, а в следващия кръг ги очаква дуел с Барселона за първенство.

Футболистите на Елче “хванаха” противника на контраатака още в 3-тата минута и Пере Мия вкара за 1:0.

Виляреал отговори на това с изравнително попадение на Жерард Морено в 22-рата.

След това обаче Мия добави още два гола от наказателни удари - един в края на първото полувреме, и един малко след началото на второто.