Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Брентфорд удължи серията си на девет двубоя без загуба и "потопи" Саутхамптън

Брентфорд постигна категорична победа с 3:0 в домакинството си на Саутхамптън в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Две от попаденията за “пчеличките” паднаха в последните пет минути на първата част и бяха дело на Бен Мий (41’) и Брайън Мбемо (44’), а последният гол отбеляза Матиас Йенсен (80’).

Домакините излязоха напред в 41-ата минута след центриране на Брайън Мбемо, който центрира отлично и Бен Мий с глава вкара за 1:0. Само три минути по-късно отново Мбемо бе на точното място, за да се възползва от избит изстрел на Йоан Уиса и удвои. Последното попадение в двубоя падна чак десетина минути преди края на двубоя, когато Йенсен се възползва от центриране на Рико Хенри и отбеляза за 3:0.

По този начин Брентфорд удължи серията си на цели девет двубоя без загуба в Премиър лийг, най-голямата им в най-високото ниво на английския футбол от 87 години. С тази си победа Брентфорд се изкачи на седмото място в класирането с 33 точки и прати Саутхамптън на дъното в подреждането със само 15, най-малко от всички тимове.

Снимки: Imago