Падението на Ливърпул продължава след нова загуба с 0:3 като гост

Ливърпул не само не намира път нагоре, но продължава да затъва. Мърсисайдци изиграха поредния си слаб мач през този сезон и загубиха с 0:3 като гост от Уулвърхамптън, който е отборът с най-слабото нападение в Премиър лийг и бе в зоната на изпадащите преди първия съдийски сигнал за днес. Автогол на Жоел Матип (5') и попадения на Крейг Доусън (12') и Рубен Невеш (71') белязаха поредното отчайващо представяне на „червените“ в защита. Нападателите на Юрген Клоп също отново не оправдаха очакванията. Така Ливърпул записа три поредни загуби като гост в Премиър лийг за първи път от 2012 година. Във всеки един от тези мачове мърсисайдци допуснаха по три гола във вратата си – срещу Брентфорд, Брайтън и Уулвърхамптън. Ливърпул остава на десето място, а "вълците", които заслужат адмирации за играта си днес, се изкачиха над зоната на изпадащите след петата си победа в първенството през този сезон.

Юлен Лопетеги бе направил четири промени в сравнение с мача с Манчестър Сити. Крейг Доусън, който бе привлечен от Уест Хам, започна като титуляр. Раян Аит-Нури, Матеус Куня и Пабло Сарабия също стартираха.

Юрген Клоп предприел две корекции от двубоя с Брайтън. Дарвин Нунес се завърна в атаката на мърсисайдци за сметка на Харви Елиът. Жоел Матип пък стартира в центъра на защитата на мястото на контузия Ибрахима Конате. Мохамед Салах излезе за своя мач №200 в Премиър лийг.

Двубоят започна динамично, като домакините опитваха да пресират високо своя съперник. В третата минута Куня отправи първия удар. Топката бе изстреляна от доста далечна дистанция, но Алисон боксира уверено.

Две минути по-късно „вълците“ вече водеха с 1:0. Сарабия изведе добре Хуан, който опита центриране отдясно, но топката рикошира в краката на Матип, след което чукна и далечната греда и влезе във вратата на Алисон. Александър-Арнолд се опита да изчисти на голлинията, но не успя. Ливърпул продължи да се представя катастрофално в защита, а агресията на Уулвърхамптън даде още веднъж резултат в 12-ата минута. Куня центрира почти от аутлинията, Джо Гомес изчисти, но след това топката стигна до Килман, чийто удар с глава рикошира в Гакпо, след което Доусън, който бе непокрит в наказателното поле, стреля от 7-8 метра за 2:0.

Две минути след това Ливърпул можеше да върне едно попадение, след като Нунес излезе в добра позиция и стреля, но Са изби. Уругваецът можеше да потърси и подаване към Салах, но не го видя.

В 26-ата минута „вълците“ имаха чудесна възможност да стигнат до трети гол след поредната грешка на Жоел Матип, който позволи на Нунеш да му отнеме топката и да излезе очи в очи са Алисон, но стражът на мърсисайдци спаси и предотврати ново попадение във вратата си. В оставащото време до първата част домакините се дръпнаха назад, но не допускаха сериозни положения пред вратата си.

Ливърпул започна доста по-добре второто полувреме. В 51-вата минута „червените“ претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Килман след удар на Кейта. Това обаче се случи след рикошет, така че правилно наказателен удар не бе отсъден дори след преглед на ситуацията от ВАР. Уулвърхамптън се бранеше много дълбоко в своята половина и рядко домакините играеха с топката.

В 67-ата минута Дарвин Нунес направи огромен пропуск, след като бе изведен очи в очи със Са от Александър-Арнолд. Уругваецът обаче не успя да преодолее стража на Уулвс.

Активизацията на гостите обаче не само не доведе до гол в тяхна полза, а напротив – мърсисайдци дори допуснаха трето попадение. В 71-вата минута Моутиньо отне топката от Байчетич, поставяйки началото на контраатака. Португалецът намери Траоре, който напредна, след което центрира по земя към Невеш. Тиаго, който тичаше неориентирано в близост, изобщо не видя къде е капитанът на Уулвс, който стреля покрай Алисон за 3:0.

До края този двубой се доиграваше, като домакините дори пропуснаха още един добър шанс.

Снимки: Imago