Националите до 20 години взеха бронза на Световното в Турция

Националният отбор на България по хокей на лед за младежи до 20 години зае трето място на Световното първенство в Дивизия III, което се проведе в Истанбул (Турция).

В малкия финал играчите на старши треньора Дерек Айзлер се наложиха над домакините от Турция с 8:3 (3:1, 3:2, 2:0). Александър Станимиров, Александър Кожухаров и Антъни Тодоров вкараха по два гола за успеха, а по веднъж се разписаха Никола Чальов и Васил Вълчев. Вратарят Калоян Стоянов спаси 30 удара.

За Турция головете реализираха Еге Одабаш, Тимур Турут и Таха Ергене.

Българите имаха предимство още от самото начало на мача, като поведоха с 2:0 след голове на Станимиров и Кожухаров още до шестата минута. По-малко от четири минути след началото на втория период България поведе с 5:1. Домакините направиха опит за обрат чрез голове на Турут и Ергене, но вторият гол на Антъни Тодоров даде нужното спокойствие на българите преди последните 20 минути. В тях "лъвовете" отново бяха по-добрият отбор и се поздравиха с изразителния успех.

По-късно днес е финалът на турнира, в който съперници са отборите на Австралия и Израел. Това са и единствените два отбора, които успяха да постигнат победи срещу българския тим.