България отстъпи на Исландия на световния шампионат по хокей на лед за девойки в Дивизия II

Българският национален отбор по хокей на лед за девойки до 18 години отстъпи с 2:3 след дузпи на Исландия в мач от група "Б" на световния шампионат в тази възрастова група в Дивизия II. Турнирът се провежда в Зимния дворец в София. Българките са с четири точки и са на четвърто място в групата от шест отбора.

Ейрин Гардарсдотир вкара два гола за гостите и първият падна след само 76 секунди игра, но бе върнат от Мария Руневска в четвъртата минута на втората третина. Исландката се разписа отново в средата на частта, но този път Поля Петрова бе точна за България за 2:2 след 10:39 минути игра в последната третина на редовното време.

Националките до 18 години с втора загуба на Световното

Гардарсдотир бе точна и с победния гол при дузпите, а Елиса Сигфинсдотир наниза още една шайба за победата на Исландия. Гостите отстреляха българките с 36:20 удара, като Моника Недялкова бе през цялото време на леда и отрази 34 шайби, както и още една при свободните удари.

Следващият мач на България е срещу отбора на Белгия, който заема третото място с четири точки преднина. Двубоят е насрочен за 1 февруари от 16:30 часа.