Националките до 18 години с втора загуба на Световното

Националният отбор на България по хокей на лед за девойки до 18 години загуби с 2:4 от Нова Зеландия в третия си мач от група "Б" на световния шампионат в тази възрастова група в дивизия II. Турнирът се провежда в Зимния дворец в София.

Поражението е второ поредно за българките, след като те стартираха с победа с 6:0 над Естония в четвъртък, но във втората си среща отстъпиха категорично на Казахстан с 1:8.

В третия двубой от групата състезателките на треньорката Стефани Стоянова изиграха оспорван мач с Нова Зеландия, но отстъпиха след победен гол за съперничките на Катя Блонг при числено превъзходство в последната третина, а в самия край на мача Поли Бенетс затвърди успеха на новозеландките с четвърто попадение. Блонг завърши с две попадения, Инди Люис също се разписа, а Бриан Бик отрази 20 удара (90,9%)

За България попаденията вкараха Мария Руневска и Симона Аспарухова, а Моника Недялкова завърши с 31 спасявания (91,1%).

В класирането България заема четвърто място с 3 точки. Лидер е Казахстан с пълен актив от 9 точки.

Четвъртата среща на България е срещу Исландия във вторник.