Тази вечер в Истанбул ще бъде “горещо”

С дерби между отборите на Фенербахче и Олимпиакос ще бъде поставено началото на 22-рия кръг в Евролигата - първият от общо двата рунда, които ще се изиграят тази седмица в европейския баскетболен елит. Александър Везенков и съотборниците му гостуват в “Юлкер Спортс Арена” днес от 19:45 часа българско време, като срещата ще бъде излъчена пряко в ефира на Max Sports 1.

Сблъсъкът е своеобразна битка за върха в класирането на най-силния клубен европейски турнир, като за момента Олимпиакос е №1 в таблицата с баланс от 14 победи и 7 загуби, докато “фенерите” са трети с 13-8. Между тях обаче се нарежда Реал Мадрид с 14-7, а пък Фенербахче също си има компания в лицето на четвъртия Барселона и петия Монако, които са с актив от по 13-8.

Първият двубой за сезона между двата тима не отговори на очакванията, тъй като Олимпиакос профуча през своя съперник за успех с 94:67 на своя територия в Пирея. Тогава Везенков изигра един от най-силните си мачове през настоящия сезон и само за 24 минути на терена постигна 21 точки и 4 борби при 9/12 стрелба от терена. Именно това поражение постави началото на тежката серия, в която тимът на Димитрис Итудис изпадна, като впоследствие загуби първото си място в Евролигата, преди отново да набере скорост в последните няколко седмици.

Голям проблем за “червено-белите” ще бъде отсъствието на Костас Слукас. Плеймейкърът страда от хематом на гръбначния стълб и няма да може да вземе участие в срещата срещу бившия си отбор, в който прекара пет години между 2015-а и 2020-а. За Фенербахче трайно контузени са Тони Джекири, Неманя Биелица, Тарик Биберович и Исмет Акпинар.

Виртуозът Везенков разпиля най-добрата защита в Евролигата

Двата тима ще получат три дни почивка след дербито и още в петък ще изиграят вторите си мачове за седмицата в Евролигата. В петък от 21:00 часа Олимпиакос се изправя срещу Анадолу Ефес в Пирея, докато Фенербахче приема АЛБА Берлин.