СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Категоричен ЦСКА при убедителен дебют на Йънг

Тимът на ЦСКА постигна втория си пореден успех в Националната баскетболна лига. “Червените” разгромиха Берое с 96:68 (28:18, 20:16, 24:18, 24:16) в двубой от 18-ия кръг на първенството, проведен в столицата. Срещата служеше като официален дебют за най-голямата звезда на “армейците” Брандън Йънг, който се завърна в българския елит с отличен мач - 16 точки, 6 борби и 7 асистенции за само 25 минути на терена.

По този начин ЦСКА увеличава баланса си за сезона до 9 победи и 7 загуби, като отборът на Росен Барчовски заема петото място в класирането. Берое пък е на шестата позиция в таблицата със 7 успеха и 10 поражения.

Днес "армейците" не можеха да разчитат на един от своите топреализатори - Райли Оуенс, за когото Sportal.bg съобщи по-рано, че е с контузия в глезена. В групата на тима не бе и най-новото попълнение Таменанг Чо, който все още не е картотекиран.

18 НБЛ: ЦСКА - Берое

ЦСКА започна да се възползва от проблемите в защита на старозагорци още през първата четвърт, като разликата набързо достигна двуцифрените измерения. В края на периода домакините водеха с 28:18, а след това - когато и Брендън Йънг се появи за първи път на терена, дистанцията между двата тима нарасна до цели 19 точки при 46:27. След почивката “зелените” имаха само един силен период - в началото на третия период, когато дефицитът им бе стопен до девет при 56:47, но впоследствие защитата на “зелените” отново се пропукваше и ЦСКА затвори мача без никакъв проблем.

Мартин Сотиров избухна с 25 точки и 8 борби за победата на домакините. Йънг добави 16/6/7, капитанът на тима Алекс Симеонов се разписа с 16 точки и 6 борби, Зейн Ноулс приключи с 13 точки и 7 овладени топки, а Дамян Минков реализира 10 точки с 5 борби.

Дариъс Хол наниза 26 точки за Берое. Робърт Георгиев допринесе с 12, а Александър Тодорович и Келси Барлоу нанизаха по 11 точки.

Снимки: Борислав Трошев