Верона взе ценна точка в Удине

Удинезе и Верона завършиха наравно - 1:1, в последен мач от 20-ия кръг на Серия "А". Домакините бяха тези, които създадоха много повече положения, и със сигурност съжаляват за резултата. Точката обаче е добре дошла за Верона. Отборът на Марко Дзафарони затвърди възхода си от последните седмици и въпреки че още е в зоната на изпадащите, вече се вижда светлина в тунела.

И двата отбора бяха без някои ключови фигури, но сякаш липсващите се отразиха повече на Удинезе. "Фриуланите" можеха рано да поведат, но Лоренцо Монтипо отрази удар от малък ъгъл на Айзък Съксес, а после Джакомо Маняни едва не направи дузпа, но играта му с ръка беше извън пределите на наказателното поле.

В 3-ата минута удар на Дарко Лазович беше отклонен с глава от Бетао и топката прехвърли Марко Силвестри. Удинезе отговори в средатана полувремето, когато Бето добре задържа кълбото и намери Лазар Самарджич, а той технично намери долния ляв ъгъл на вратата.

Последва още по-сериозен домакински натиск и пропуски на Бето, Торгай Арслан и Яка Бийол. Джанмарко Маняни пък изби от голлинията изстрел на Дестини Удоджи.

През второто полувреме Самарджич беше близо и до втори гол, а защитата на Верона не успяваше да удържа атаките на домакините. Дебютиралият Ондрей Дуда се включи добре за тима от града на Ромео и Жулиета. В класирането Верона е на 18-о място с 13 точки, а Удинезе заема 7-ата позиция с 29 пункта.

Снимки: Gettyimages