Бостън отстъпи пред Каролина и загуби трети пореден мач в НХЛ

Себастиан Ахо отбеляза попадение в четвърти пореден мач при успеха на Каролина като домакин на Бостън с 4:1 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Пол Щастни, Сет Джарвис и Джордан Стаал също се разписаха за Хърикейнс, който спечелиха пети пореден мач. Фредерик Андерсен се отличи с 24 спасявания.

Павел Заха бе точен за Бостън, който е лидер в НХЛ с 81 точки, но загуби трети пореден двубой за първи път през настоящия сезон. Линус Улмарк спря 32 удара към вратата му.

В другата среща от вечерта Торонто записа домакинска победа над Вашингтон с 5:1, а Морган Райли вкара първия си гол за сезона.

Майкъл Бънтинг се отличи с гол и асистенция, а Уилям Ниландер, Пиер Енгвал и Зак Астън-Рийз също реализираха при успеха на Торонто. Джон Тааврес добави две асистенции в своя мач номер 1000 от редовния сезон в НХЛ, а Иля Самсонов направи 23 спасявания.

Дарси Кемпър допусна четири попадения от 20 удара преди да бъде сменен с Чарли Линдгрен 5:40 минути преди края на третия период.