Дания ликува с историческа трета поредна титла на Световното по хандбал

Дания ликува с историческа трета поредна титла на Световното първенство по хандбал за мъже в Полша и Швеция, ставайки първата страна с подобно постижение.

Датчаните, които спечелиха златните медали и в предишните две издания на турнира през 2019-а и 2021 година, надделяха в интригуващ финал над тима на Франция с 34:39 (16:15) в Стокхолм.

Хандбалистите на Дания имаха само един гол преднина на почивката, но през второто полувреме увеличиха аванса си до три и задържаха водачеството до края.

Расмус Лауге повече съотборниците си към победата, реализирайки 10 гола от 11 изстрела, а Недим Ремили отбеляза 6 попадения за Франция.

В чест на историческата трета победа на Дания на световен шампионат мостът Йоресунд, който свързва Швеция и Дания, бе осветен в цветовете на датското знаме веднага след мача.

Единият от съдомакините на първенството Швеция претърпя разочарование в мача за бронзовите медали. Испания надигра шведите и заслужи бронзовите медали след успех с 39:36 (18:22). Адриа Фигерас вкара 9 гола за победата на испанците.

Отборът на Германия зае петото място след като се справи с Норвегия с 28:24 (16:13), а Египет надделя над Унгария в спора за седмата позиция с 36:35 (17:11) след продължения.