Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Фиорентина спря Лацио за второто място

Отборите на Лацио и Фиорентина завършиха наравно 1:1 на „Олимпико“ в двубой от 20-ия кръг на Серия "А". Така римляните не успяха да удължат поредицата си от три победи над този съперник, като равенството е първо между двата тима от март 2019-а насам.

„Орлите“ започнаха по чудесен начин, след като откриха резултата още в 8-ата минута, когато Николо Казале се разписа при изпълнение на корнер. „Виолетовите“ обаче бяха по-опасният тим в двубоя и заслужено стигнаха до изравнително попадение в 49-ата минута, когато Николас Гонсалес беше точен с далечен изстрел. Гостите дори се разминаха с победен гол, след като в последните секунди на срещата удар на Никола Миленкович отблизо разтресе напречната греда.

По този начин Лацио пропусна възможността да се изкачи на второто място в класирането и вместо това остана трети с 38 точки, колкото имат също така четвъртият Аталанта и петият Милан. Фиорентина пък е на 12-ата позиция с 24 пункта.

Снимки: Gettyimages