За първи път през сезона Реал Мадрид не вкара и разликата с Барселона вече е 5 точки

Шампионът Реал Мадрид не успя да пречупи Реал Сосиедад в домакинството си от Ла Лига и мачът завърши 0:0. По този начин лидерът Барселона увеличи на 5 точки аванса си на върха след този 19-и кръг.

За първи път от началото на сезона тимът на Карло Анчелоти не успя да отбележи гол и това се оказа решаващо. Винисиус Жуниор направи три сериозни пропуска, като тази вечер срещу себе си “белите” имаха перфектен вратар в лицето на Алекс Ремиро, който отрази всичките седем шута в очертанията. Донякъде столичани имаха шанс, че не останаха с човек по-малко за последните около 15 минути, тъй като Начо Фернандес, който вече имаше жълт картон, умишлено спря с ръка хвърляне на тъч на съперника.

Трудният двубой обаче не е изненада, защото Сосиедад е трети в класирането и дори при победа щеше да застигне Реал Мадрид. През идната седмица и столичани, и Барса ще изиграят отложените си мачове покрай участието си в Суперкупата на Испания. За тима от "Бернабеу” обаче става тежко, защото скоро му предстои битка и на Световното клубно първенство в Мароко - две срещи на 8 и 11 февруари.

Заради отсъствието на няколко крайни защитници Анчелоти се принуди да заложи на Едуардо Камавинга като ляв бек, който беше сред най-добрите на терена. Лука Модрич беше резерва и се появи късно в мача.

Гостите излязоха с Александър Сьорлот и Микел Оярсабал в атака. Бившите играчи на Реал Мадрид Асиер Ияраменди и Такефуса Кубо също започнаха от първата минута.

Норвежкият таран на баските Александър Сьорлот имаше първия шанс за гол, но не успя да засече подаване.

Карим Бензема пък създаде първата опасност пред вратата на Алекс Ремиро, след като в 7-ата минута премина през няколко футболисти на съперника, но след това пасът му не намери никого в бял екип.

Вини Жуниор за малко да изведе Реал Мадрид напред в 14-тата, когато се вклини в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката излезе в аут.

Три по-късно обаче капитанът на Сосиедад Асиер Ияраменди отправи подобен на бразилеца опасен шут, който също пропусна целта за сантиметри.

Анчелоти прибягна до тактика с висока преса в стремежа си да накара гостите да сгрешат при изнасянето на топката. На няколко пъти това сработи, но пък не доведе до опасни изстрели. На същото обаче заложиха и от Сосиедад.

В 31-вата Тони Кроос показа колко силен и точен удар има, но Ремиро отрази с плонж вляво. Тази добра проява на германеца дойде минути, след като феновете по трибуните скандираха "Кроос, остани" във връзка с очакваното негово решение дали ще продължи да играе за Реал и през новия сезон.

В 35-тата и Бензема намери начин да стреля в очертанията на вратата, но и този път това не доведе до гол.

В последните секунди на първата част преди Вини Жуниор се откри най-добрата възможност за гол до момента. Бензема го изведе почти сам срещу вратаря, но Ремиро и този път се намеси отлично.

Реал Мадрид стигна до положение още в първите секунди на второто полувреме, като този път Себайос стреля, но за кой ли път Алекс Ремиро нямаше проблем. Последваха още няколко опасности само в рамките на минути. Втори голям пропуск направи Винисиус Жуниор в 49-ата, когато Бензема пак му даде отличен пас, но пак стражът спаси.

Гостите от Сан Себастиан направиха нещо интересно чак в 61-вата, когато Кубо спокойно стигна до наказателното поле и там намери начин да шутира, но пък Куртоа спаси. Няколко минути след това японецът за малко да нарани лошо вратаря на Реал, като получи жълт картон за опасното си влизане.

Кубо обаче продължи с лекота да минава край играчите в бяло и в 70-ата подаде към Наваро, който също нанесе хубав удар, който Куртоа улови.

В ответната атака Вини Жуниор пак се оказа очи в очи с вратаря на Сосиедад, който успя да отклони "копването" на нападателя.

След 75-ата минута се играеше само в половината на баските, като "лос меренгес" увеличиха броя на офанзивните състезатели. Играчите на Иманол се справяха с предизвикателството, а и самият наставник в един момент се включи в играта на нерви, след като взе топката край тъча и отказа да я даде лесно на играчите на Реал, заради което получи жълт картон.

В тези минути защитникът на Реал Начо Фернандес, който имаше жълт картон, беше пожален, защото с ръка спря опит на Ияраменди да вкара топката в игра.

До края гостите не се огънаха и си тръгнаха с точка.

В четвъртък Реал ще приеме Валенсия в отложена среща, а след това в неделя ще гостува на Майорка.