Атлетико измъкна трите точки при гостуването си на Осасуна

Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Осасуна в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за мадридчани бе дело на Саул Нигес (74’), който се появи като резерва. По този начин футболистите на Диего Симеоне спечелиха трудно гостуване и прекъснаха негативната си серия от два поредни двубоя без да успеят да спечелят три точки.

Двата тима не предложиха кой знае колко атрактивна първа част, в която положенията и пред двете врати не бяха особено много, нито пък особено чисти. През втората част и най-вече след изтичането на час игрово време гостите видимо вдигнаха оборотите и отбелязаха попадението, което им донесе победата, но и пропуснаха няколко други изгодни положения за по-убедителен триумф.

В 33-ата минута Тома Лемар подаде към Пабло Бариос на границата на наказателното поле, но той стреля високо над вратата. Няколко минути след това Антоан Гризман получи в наказателното поле хитър пас от Родриго Де Пол и създаде суматоха, но така и не успя да отправи опасен изстрел. Три минути преди края на първата част домакините опитаха да отговорят с удар на Пабло Ибанес, но Ян Облак не допусна да бъде изненадан.

Втората част на двубоя започна по подобен начин и отново “дюшекчиите” създадоха набързо нови две добри положения, но отново не се стигна до попадение. На свой ред подопечните на Ягоба Арасате също имаха своите добри възможности, но и те не успяваха да стигнат до попадение, макар на няколко пъти да отправяха опасни топки към вратата на Облак.

Момчетата на Диего Симеоне все пак излязоха напред в резултата петнайсет минути преди края на редовното време, когато появилият се като резерва Саут бе изведен великолепно зад гърба на отбраната на домакините от Родриго де Пол и от тази отлична позиция той нямаше как да сбърка. Няколко минути след това гостите пропуснаха отличен шанс да решат всичко в двубоя, когато Мората намери по отличен начин Гризман в наказателното поле, но вратарят на Осасуна спаси. Мадридчани пропиляха нова много чиста възможност да стигнат до второ попадение в 86-ата минута, когато отново Алваро Мората влезе на скорост в наказателното поле и пусна успореден пас към свой съотборник, но там се оказа бранител, който успя да изчисти.

С тази победа Атлетико Мадрид събра 34 точки и заема четвъртото място в класирането. Осасуна от своя страна заема седмото място с 28 пункта.

Снимки: Gettyimages