Монтана 2003 се справи с Рилски спортист

Монтана 2003 победи Рилски спортист с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16, 15:20) като гост в Самоков в двубой от четвъртия кръг във Втори етап, Първа тройка в първенството на България по баскетбол за жени.

Успехът бе втори за водения от старши треньора Николай Господинов отбор в тази фаза на шампионата, а Рилски спортист допусна трето поражение.

Домакините започнаха по-добре двубоя, а Монтана 2003 успя да поведе с 13:12 по-малко от три минути преди края на първата четвърт. До почивката гостите доминираха и се оттеглиха на почивка със 17 точки аванс при 43:26, който бе и най-голямата разлика. През второто полувреме баскетболистките на Рилски спортист постепенно намалиха изоставането си, като след 30 минути игра резултатът бе 54:42. В последния период домакините се доближиха на 4 точки от противника, но Монтана 2003 не позволи обрат.

Американката Шерин Сътерланд завърши с „дабъл-дабъл“ за гостите, реализирайки 25 точки и 16 борби. Анджелика Митрашинович се отчете с 21 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Габриела Николова добави 11 точки.

За състава от Самоков Радина Илиева бе най-резултатна с 23 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Моника Борисова допринесе с 21 точки, 2 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг, на 4 февруари за Рилски спортист предстои гостуване на Берое в Стара Загора, а Монтана 2003 ще приеме Берое на 25 февруари.

Преди това вицешампионките имат три мача в Адриатическата лига. На 1 февруари е мачът им с Войводина 021 в Сърбия, на 15 февруари предстои ново гостуване на Орлови в Босна и Херцеговина, а на 22 февруари Монтана 2003 ще посрещне Лалови.