Голово шоу между АЗ Алкмаар и Утрехт

На стадион “АФАС” в среща от 19-ия кръг на нидерландската Ередивизи отборите на АЗ Алкмаар и Утрехт изиграха луд мач, завършил при шеметно равенство 5:5.

Гостите от Утрехт набързо дръпнаха с два гола на Анастасиос Дувакис (13', 16'). Аз Алкмаар обаче се съвзе и за без време се видя напред в резултата след едно попадение на Максим Декер (20') и две на Евангелос Липидис (31', 34'). Преди почивката обаче Утрехт направи резултата 3:3 чрез Ник Виргевер (41').

През второто полувреме Анастасиос Дувакис оформи своя хеттрик (65'), извеждайки гостите отново напред в резултата. После се случи и нов обрат - голове на Меес де Вит (70') и Евангелос Павлидис (78'), който също оформи своя хеттрик, доведоха нещата до 5:4 за АЗ Алкмаар. След това имаше време и за още - Сандер ван де Стреек от Утрехт вкара нов гол (80') и оформи крайното 5:5.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

С равенството Аз Алкмаар сдаде лидерската позиция и със своя актив от 40 точки се намира на пункт по-малко от лидера Фейенорд. Утрехт пък се намира на комфортното 7-мо място в класирането с 30 точки и към момента не се бори за нищо, защото има 15 точки аванс пред зоната на изпадащите, както и се отдалези достатъчно от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири догодина.

Снимки: Imago