Дузпа върна Бетис на победния път

Отборът на Бетис постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на застрашения от изпадане Хетафе в среща от 19-ия кръг на Ла Лига и съхрани шансовете си за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Единственото попадение отбеляза Борха Иглесиас (86') от дузпа.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Бетис започна със самочувствие и още преди да бе изминал и четвърт час от началото на двубоя пропусна на няколко пъти да открие резултата чрез Иглесиас. След това Хетафе се отърси от ранния натиск и на свой ред погледна към противниковата врата можеше да се разпише чрез Джене. До края на полувремето домакините дори имаха лек превес в цялостния контрол над случващото се на терена, но играчите на Кике Санчес Флорес така и не показаха необходимите аргументи, за да отбележат гол и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

През второто полувреме Бетис върна надмощието си от началото на мача и окупира полувината на Хетафе. До реални опасни голови ситуации пред вратата на Давид Сория не се стигна и в един момент по всичко изглеждаше, че домакините ще спечелят важна точка в битката за оцеляване. Само 6 минути преди края на редовното време обаче късметът се усмихна на гостите и ги възнагради за упоритото им търсене на попадение.

В 84-ата минута Домингош Суарес от Хетафе игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията - Гийермо Куадра Фернандес, спря играта, за да преразгледа ситуацията чрез системата VAR. Реферът потвърди съмненията си и посочи бялата точка. Зад топката застана най-активния за Бетис през мача - Борха Иглесиас, който беше безмилостен и вкара единствения гол в мача.

С успеха Бетис се върна на победния път след като преди седмица загуби срещу Еспаньол, докато поражението беше четвърто последователно за Хетафе.

Снимки: Imago