Любомир Киров: Тази година ние имаме за цел да бъдем най-добри през месец май

Помощник-треньорът на Рилски спортист Любомир Киров сподели мнението си след трудната победа над Академик Пловдив със 79:78 в сблъсък от 18-ия кръг на НБЛ. Самоковци наваксаха пасив от 14 точки в хода на срещата, а ето какво каза Киров, който замести болния Людмил Хаджисотиров.

Рилски изкова победа №17 без треньора си и основен играч в Пловдив

“Мачът беше интересен за зрителите и за публиката в залата, но на нас не ни беше така, защото не подходихме по начина, по който трябва да подходим в началото. Позволихме им да се разиграят. След това е много трудно, защото те са добър отбор с добра ротация. Второто полувреме променихме нещата и те се получиха. Смятам, че показахме по-добра игра през вторите 20 минути. Не смятам, че е до мотивация. Ние имаме спад в играта, който е видим. Имаме си нашите причини, но е трудно да се започва така и след това да се връщаш в мача. Имаме много опитни състезатели и характер, който се проявява, но в бъдеще не можем да разчитаме на това нещо.

Ние говорехме, че отборът на Академик е един от най-добрите при борбите в нападение. Днес загубихме борбата и се извадихме. Това беше много голям проблем. Продължаваме да работим и се надявам да се подобрим. Паузата за националните отбори я чакаме, но следващата седмица имаме три мача. Каквото трябва да направим като треньорски щаб, ще направим. Ще продължим да се подобряваме и да не показваме такива игри, каквито показваме в последните мачове. Тази година ние имаме за цел да бъдем най-добри през месец май. Сега каквото се случва - случва, най-важното е през май да бъде в най-доброто състояние”, каза Киров.