Севиля не допусна изненада срещу най-слабия отбор в Испания

Отборът на Севиля не допусна изненада и спечели задължителните три точки при домакинството си на аутсайдера Елче, след като го разби с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Тимът от “Рамон Санчес Писхуан”, който в продължение на няколко сезона беше сред водещите състави в Испания и Европа, сега е далеч назад в класирането. Преди тази среща даже отборът беше на точка от изпадащите.

Севилци си свършиха работата още преди почивката, когато нанизаха и трите си попадения. Юсеф Ен-Несири вкара за 1:0 в 29-ата минута.

В 41-вата защитникът на Елче Педро Бигас беше отсранен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващ се сам състезател на съперника.

Домакините веднага се възползваха и до паузата реализира още два гола чрез Маркус Акуня (43’) и отново Ен-Несири (45’).

Елче продължава единствен в първенството все още да няма победа и най-вероятно ще изпадне.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"