Балкан без затруднения срещу Ямбол

Балкан победи с 98:76 (27:19, 28:23, 27:15, 16:19) Ямбол като домакин в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Успехът е 12-и за тима от Ботевград, който има и 4 поражения в сметката си. Ямбол е с баланс 5-11.

Срещата в “Арена Ботевград” започна силно за домакините, които за 10 минути игра поведоха с 8 точки, а до полувремето успяха да увеличат преднината си на 13 точки. След паузата доминацията на шампионите продължи, но само в третата част. Те си осигуриха комфортна преднина от 25 точки преди заключителната четвърт и въпреки че я загубиха, това не оказа влияние върху крайния изход от срещата.