Фулъм ще преиграва сблъсъка си със Съндърланд

Фулъм и Съндърланд ще преиграват сблъсъка си от четвъртия кръг на ФА Къп, след като завършиха 1:1 на „Крайвън котидж“. Тимът от Чемиъншип поведе с ранен гол на Джак Кларк, но капитанът на „котиджърс“ Том Кеърнли изравни час след началото на мача. Фулъм обаче не успя да стигне до пълен обрат, а в добавеното време домакините изтръпнаха, след като 15-годишният Крис Риг вкара топката във вратата на Родак, но попадението бе отменено заради засада.

В състава на домакините имаше седем промени в сравнение с дербито с Тотнъм в понеделник. Само Диоп, Тете и Перейра запазиха местата си.

Още в шестата минута тимът от Чемпиъншип поведе, след като Кларк открадна топката от Диоп, влезе в наказателното поле и стреля покрай Родак. Три минути след това играчите на Съндърланд поискаха дузпа след падане на Диало в наказателното поле. Такава обаче не бе отсъдена, което бе правилно решение.

Фулъм можеше да изравни в 14-ата минута, когато Адарабийо засече с глава много добро центриране на Перейра. Топката обаче тупна в земята, след което прескочи вратата. Домакините продължиха да натискат, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение до почивката. В 40-ата минута и Курзава пропусна с глава отблизо.

В началото на втората част Хари Уилсън имаше добър шанс, но Патерсън се намеси много добре и изби. В 61-вата минута Фулъм най-сетне изравни. Кеърни получи от Курзава в наказателното, замахна, като с това лъжливо движение се справи с двама бранители, след което стреля с левия крак от няколко метра за 1:1.

В добавеното време на мача 15-годишният Крис Рог помисли, че е донесъл победата на Съндърланд, но попадението му бе отменено заради засада на Бенет по-рано в хода на атаката. Така феновете на Фулъм си отдъхнаха.

Снимки: Imago