Алмерия победи и изпревари Еспаньол

Отборът на Алмерия успя да победи Еспаньол с 3:1 в домакинството си от 19-ия кръг на Ла Лига. Това бе важна победа за домакините на "Лос Хуго Медитерениос", с която те изпревариха днешния си опонент във временното класиране.

Луис Суарес откри резултата в 21-вата минута. Той получи пас в наказателното поле, финтира защитник и стреля във вратата за 1:0.

В 61-вата минута Лео Баптищао достигна до една отскочила топка и успя да я насочи в долния ляв ъгъл за 2:0.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Домакините подпечатаха успеха си с трето попадение в 77-ата минута. Франсиско Портийо бе изведен на добра позиция и оформи класическото 3:0.

Еспаньол успя да направи загубата си малко по-почетна в добавеното време с гол на Хоселу.

Така Алмерия събра актив от 22 точки и се изкачи до 11-тото място в класирането. Еспаньол пък вече е на 14-тата позиция с 20 точки.

Снимки: Imago