ПАОК изхвърли Панатинайкос от Купата на Гърция

ПАОК се класира за 1/2-финал в турнира за Купата на Гърция, след като елиминира на 1/4-финала Панатинайкос. Тимът от Солун се добра до равенство 1:1 в реванша в Атина и след успеха с 2:0 в първия мач продължава напред с общ резултат 3:1.

Панатинайкос пръв поведе в резултата в 18-ата минута чрез Адам Черин и си върна надеждите за обрат.

ПАОК обаче показа, че няма да се даде лесно. Гол на гостите бе отменен в 52-рата минута заради засада, но в 78-ата тимът от Солун получи дузпа, а Нелсон Оливейра отбеляза за 1:1, с което на практика уби интригата.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 89-ата минута Брандън Томас получи червен картон.

Така ПАОК вече е на 1/2-финал в турнира, където ще има за съперник състава на Ламия. В другия полуфинал пък ще се изправят АЕК и Олимпиакос.