Нов провал за Вердер и Илия Груев

Отборът на Вердер (Бремен) записа нов разочароващ резултат в домакинството си на Унион (Берлин) от 17-ия кръг на Бундеслигата. "Бременските музиканти" загубиха с 1:2 на "Везерщадион", допускайки обрат. Българският национал Илия Груев бе титуляр за домакините и остана на терена 88 минути, преди да бъде заменен. Тимът му обаче допусна четвърта поредна загуба.

Вердер откри резултата в 14-тата минута, когато Марвин Дукш центрира от фаул и Амос Пийпер с глава порази вратата за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. В 18-ата минута груба грешка в отбраната на домакините позволи на Беренс да отнеме, той бе спрян от вратаря, но топката попадна в Яник Хаберер, който стреля в опразнената врата за 1:1.

Бременци можеха бързо да си върнат преднината, но нямаха късмет, като удар на Леонардо Битенкурт се отби от гредата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Унион пък успя да отбележи гол в края на полувремето, но той не бе зачетен заради нарушение след намесата на ВАР.

Все пак берлинчани направиха обрат в 46-ата минута, когато след центриране от корнер Кевин Беренс бе точен с глава за 1:2.

Така Унион си тръгна доволен от това гостуване, като събра 33 точки и излезе на 2-рото място в класирането. Вердер остава на 11-тото място с 21 точки в актива си.