Порто си осигури финал срещу Спортинг

Порто е на крачка от спечелването на Купата на Лигата в Португалия за първи път в историята си. "Драконите" се класираха за финала след убедителна победа с 3:0 срещу Академико (Визеу) и на 28 януари ще се изправят в спор за трофея срещу Спортинг (Лисабон).

Серджио Консейсао заложи почти изцяло на резеви срещу втородивизионния Академико. Още в 7-ата минута Стивън Еустакио откри резултата, след като топката с доста късмет се озова в краката му. Малко по-късно ветеранът Пепе уцели гредата с глава.

Спортинг е на финал за Купата на Лигата

В 66-ата минута Даниъл Лоудър беше изведен зад защитата от Жоао Марио и хладнокръвно покачи на 2:0. Третото попадение за домакините беше дело на Бернардо Фоля след рикошет в крака му.