Спортинг е на финал за Купата на Лигата

Спортинг (Лисабон) се класира на финала за Купата на Лигата в Португалия, след като се наложи с 2:1 над Арука. Срещата се игра на неутрален терен в Лейрия, а двете попадения за "зелено-белите" отбеляза Паулиньо. 30-годишиният нападател е водещ голмайстор в турнира с 8 точни изстрела в 5 мача.

Паулиньо откри в 7-ата добавена минута на първото полувреме, възползвайки се от асистенция на Педро Гонсалвеш. Малко преди това гол на Арука беше отменен заради игра с ръка на Антони Сантош. В 53-ата минута и попадение на Матеуш Рейш от Спортинг не беше зачетено, а в 57-ата Одай Дабаг изненадващо изравни. Последва натиск на "лъвовете" и в 82-ата минута Паулиньо прати тима на Рубен Аморим на финала.

В другия полуфинал днес съперници ще са Порто и Академика (Визеу). Любопитен факт е, че "драконите" никога не са печелили трофея, а най-много купи от турнира има Бенфика - 7.