Мечтите на Хърватия и Албания за участие в елиминациите минават през задължителни победи срещу солидните отбори на Италия и Испания

Играч на кръга - Аверил Ъгба

Крилото на Черно море Тича Аверил Ъгба печели отличието за най-добър играч на кръга според Sportal.bg за четвърти път през настоящия сезон. Лидерът на "моряците" поведе отбора си към важна победа над Спартак Плевен с 86:77 през изминалия уикенд, като по този начин варненци стопираха негативна серия от три поредни загуби.

Идеална петица на XVII кръг в НБЛ

Във въпросния двубой Ъгба записа 16 точки, 22 борби, 3 асистенции и 2 чадъра за 37 минути на терена като титуляр. При стрелбата си от игра американецът бе 7/12 и се отличи с най-високия коефициент на полезно действие за кръга - 34. Това е седмият дабъл-дабъл в последните осем мача за Ъгба, който продължава да впечатлява с представянето си тази година.

Средните показатели на Ъгба през настоящия сезон сочат 17.6 точки, 11.3 борби, 2.6 асистенции, 1.5 откраднати топки и 1.0 чадъра на мач при 58% стрелба от игра.