Sportal Motorsport: Очаквана ли беше победата на Ожие в рали „Монте Карло”?

Началото на сезона в Световния рали шампионат е факт и битката стартира с класиката „Монте Карло”, в която 8-кратният световен шампион Себастиен Ожие спечели 9-ата си рекордна победа в любимото му състезание.

Водещите на Sportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков дискутират първата голяма рали битка за годината и представянето на Ожие и компания в ралито, което се оказа доста по-различно от предишните му издания основно заради липсата на сняг.

Световният шампион Кале Рованпера стартира защитата на титлата си с второ място в генералното класиране и максимален брой точки от пауър стейджа. Дали обаче това беше максимумът, на който можеше да се надява в Монте Карло финландецът? И сме отделили специално внимание на драмата в WRC2, където победата се реши след наказание и с разлика от 0,5 секунди.

И тази година няма да има Гран При на Китай във Формула 1 и календарът остана с 23 състезания – какво значение има това за световния шампионат и дали ще има бъдеще за старта в Шанхай. Колко е важен Китай за Формула 1 и дали и обратното е важно.

Естествено, сезонът в MotoGP също наближава, световният шампион Франческо Баная избра да кара с №1 през предстоящата кампания. Евгени Въков обяснява много подробно как пилотите си избират номерата и защо Баная кара с №63 и кой всъщност му избра №1 за 2023.