Тотнъм излъга Фулъм на “Крейвън Котидж”

В последен мач от 21-ия кръг на Премиър лийг Тотнъм излъга с 1:0 Фулъм при гостуването си на “Крейвън Котидж”. Единственият гол в срещата отбеляза Хари Кейн (45’) непосредствено преди паузата между двете полувремена.

Загубата отдалечи “Котиджърс” от топ 4 и Фулъм вече се намира на 7-о място с 31 точки. Трите точки пък подкрепиха “шпорите” идеално в борбата им за излаз в зона “Шампионска лига” и събраха актив от 36 точки - само с 3 по-малко от 4-ия Манчестър Юнайтед.

Освен с постната игра срещата ще бъде запомнена и със забавянето на нейното начало. Поради ограничения в придвижването в Лондон се наложи изместване на началния час на двубоя и първият съдийски сигнал прозвуча не в 20:00, а в 20:15 местно време.

Иначе самият мач беше равностоен и двата отбора си размениха сходен брой изстрели, а притежанието на топката не беше с чувствителна преднина за нито една от двете страни. Играчите на Тотнъм се оказаха по-търпеливи и издебнаха своя момент. В добавеното време на първата част Хюн-Мин Сон подаде към Хари Кейн, който се намираше на границата на наказателното поле и последвалият удар на британеца се озова в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Бернд Лено.

“Котиджърс” не успяха да отговорят след почивката подобаващо и единственото по-опасно пред вратата на Лорис бяха положенията, създадени от Манор Соломон и Вилиан, но те бяха прекалено вяли, за да преодолеят стража на “шпорите”.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Така Фулъм записа второ поредно поражение, докато Тотнъм спечели за първи път от 4 януари, когато беше победен друг лондонски съперник - Кристъл Палас.

Снимки: Imago