Джокович "схруска" Де Минор по пътя към 1/4-финалите

Новак Джокович продължава уверено към 10-ата си титла от Australian Open, след като убедително се класира на четвъртфиналите (за 13-ти път в Мелбърн и 54-ти в "Шлема") чрез разгромна победа 6:2, 6:1, 6:2 над местния любимец Алекс де Минор.

За разлика от предишните три мача, този път не се видяха никакви индикации за физически проблеми от страна на великия сърбин, но и съперникът му не можа да му създаде никакви трудности. Реално дори Джокович сбъдна оптималния си план за двубоя, спестявайки усилия за рейда до така желаната титла, която би го изравнила с вече отпадналия Рафаел Надал по общ брой от “Големия шлем” - 22.

Потенциалните следващи съперници на Ноле до края на турнира не са печелили “мейджър” трофей, така че няма съмнение кой е големият фаворит.

Два пробива във втората половина на първия сет свършиха работа за Джокович, а във втората част той дори заплаши да “върже геврек” на противника си. Чак в началото на третия сет Де Минор успя да се закачи за сервис-гейм на Джокера, но стигна само до 0-30 и дюс, преди да изостане с 0:2 в резултата.

Стигна се до куриозната ситуация, че от 2:2 в първия сет, Джокович беше загубил само един гейм, а вече се намираше на два от победата. При 4:0 Де Минор се промъкна до спечелено подаване и отново се опази от “геврек”, но само толкова - мачът приключи за 2 часа и 7 минути.

Джокович няма загуба в Австралия от осминафинала срещу Хьон Чун през 2018 година и записа рекордна серия от победи в Australian Open - 25, която го изравнява на второ място в историята по този показател с Мартина Хингис. Само един спечелен мач дели Ноле от рекорда на Моника Селеш (между 1991 и 1999 година) и Андре Агаси - 26 победи (между 2000 и 2004 година). Джокович имаше 25 поредни победи в Мелбърн и между 2011-та и 2014-та.

На “Род Лейвър арена” в кариерата си великият сърбин вече има 72 победи и само 7 поражения.