Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Унгария си осигури място на 1/4-финалите на Световното по хандбал за мъже

Отборът на Унгария се класиране на 1/4-финалите на Световното първенство по хандбал за мъже. "Маджарите" спечелиха срещу аутсайдера Кабо Верде с 42:30 (22:15) в последния си мач в Група 2 на основната фаза от шампионата и приключиха на второто място с 6 точки.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Те се нуждаеха и от допълнителна помощ от европейския шампион и домакин Швеция, който вече си беше осигурил първото място в групата, но надделя над Португалия с 32:30 (13:14) в Гьотеборг в последната си среща и завърши с пълен актив от 10 точки. Иберийците останаха на 4-о място с 5 точки и отпаднаха от елиминациите за титлата.

В Група 1 в директен сблъсък за лидерската позиция олимпийският първенец Франция навакса изоставане от 18:21 след почивката и надделя над Испания с 28:26 (13:13) в Краков, за да завърши на върха с 10 точки. "Ла Фурия Роха" остана втори с 8 точки, но и двата тима продължават на четвъртфиналите.