Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Хамилтън: Във Формула 1 не е имало пилот като мен!

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън обикновено говори скромно за себе си и години наред гради имидж на скромна звезда. Но има и моменти, в който британецът дава да се разбере, че цени изключително това, което е постигнал досега в световния шампионат.

Хамилтън говори пред нидерландското издание Formula1.nl и намери хубав начин да отговори на отбелязването, че „Проклятието 300” явно е застигнало и него – в историята на Формула 1 няма пилот, който да е спечелил победа след като е надхвърлил границата от 300 състезания в шампионата. Хамилтън вече има 310 старта и през 2022 не успя да вземе нито една победа. Разбира се, Люис е уверен, че точно това проклятие няма да важи за него, а причината е пределно проста.

„Защото досега във Формула 1 не е имало пилот като мен”, заяви Хамилтън, който е уверен, че заедно с Мерцедес ще се върне в битката за световната титла и ще печели отново състезания.

Ръсел не очаква да има проблеми с Хамилтън, ако двамата се борят за титлата

Засега последната победа на Хамилтън беше в неговия старт №287, а другите двама пилоти, записали впечатляващо дълги кариери във Формула 1 – Кими Райконен и Фернандо Алонсо, постигнаха последните си победи съответно в своите състезания №288 и №201.

Мерцедес: Много се спекулира с договора на Хамилтън

Хамилтън отново потвърди, че му е било много трудно да се справи с разочарованието, което е поднесъл W13 на всички в Мерцедес в началото на сезон 2022.

Защо Фетел не е от класата на Хамилтън

„Искахме да отвърнем на удара, който понесохме през 2021 – обясни Люис. – Това беше важен импулс за нас, но след това изпитах истински шок, когато трябваше да призная пред себе си: „Господи, наистина не мога да се боря за титлата с тази кола.”

Какво показа Мерцедес от W14?

Хамилтън завърши сезон 2022 на 6-о място в крайното класиране, зад съотборника си Джордж Ръсел, който донесе единствената победа на Мерцедес и със скромни за нивото му постижения: 2 най-бързи обиколки и 46 обиколки начело на колоната. Въпреки, че ФИА наложи на отборите повдигане на колите в средата на сезона и това се отрази най-добре на Мерцедес, Хамилтън поясни, че това не е променило отношението на тима към W13.