Давид Рая застана на пътя на Лийдс и удължи впечатляващата серия на Брентфорд

Лийдс и Брентфорд, които в последните три мача помежду си бяха отбелязали 14 гола, завършиха 0:0 на „Елънд Роуд“ в сблъсък от 21-вия кръг на Премиър лийг. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като доминираха през втората част, но стражът на лондончани Давид Рая отрази всички удари на йоркширци, които записаха шести пореден мач в първенството без победа. Брентфорд завърши двубоя без точен изстрел, но удължи серията си без поражение на осем последователни срещи.

В състава на Лийдс имаше една промяна в сравнение с мача с Астън Вила. Централният бранител Макс Вьобер дебютира в Премиър лийг, заменяйки контузения Лиъм Купър. Рико Хенри и Мадс Рурслев стартираха за Борнемут.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, но без особено чисти възможности. Единственият точен удар преди почивката нанесе Родриго в 39-ата минута от 25 метра. В него обаче нямаше много сила и Рая спаси без проблеми. Иначе двубоят вървеше равностойно, като гостите започнаха малко по-активно, но постепенно Лийдс пое инициативата.

През второто полувреме доминацията на домакините бе много по-сериозна, но Давид Рая няколко пъти се намеси много добре, спасявайки удари на Аарсънсън, Родриго и Ньонто. Така Лийдс остава само с точка над зоната на изпадащите. Брентфорд пък изпревари Ливърпул с тази точка и заема осмата позиция във временното класиране.