Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Борнемут и Нотингам разделиха точките

Борнемут завърши наравно 1:1 в домакинството си на Нотингам Форест в 21-ия кръг на Премиър лийг. Точен за “черешките” бе Джейдън Антъни (28’), но Сам Стъридж (83’) възстанови равенството за гостите.

Футболистите на Стив Купър започнаха доста активно срещата и можеха да поведат напред в 7-ата минута, когато Морган Гибс-Уайт получи добър пас и стреля, но Нето демонстрира рефлекса си. Те все пак вкараха попадение в 13-ата минута, когато новото попълнение Крис Ууд, който започна титуляр за Нотингам, отклони топката с глава и Райън Йейтс успя да се разпише. Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР, което показа, че Йейтс е бил в засада.

Борнемут откри резултата в двубоя точно преди изтичането на половин час игра, когато отдясно бе изведен и напредна добре Данго Уатара, след което пусна хубав успореден пас и там Джейдън Антъни прати топката в обратния ъгъл на Дийн Хендерсън за 1:0.

Постепенно срещата предложи повече борба по терена и желание от страна на играчите на двата тима, но рядко успяваха да достигнат до по-чисти положения пред двете врати. Все пак Нотингам успя да изтръгне точката в двубоя в 83-ата минута, когато Бренън Джонсън проби отдясно и центрира успоредно, а там Сам Стъридж успя да надбяга бранителите и успя да прати топката в мрежата за 1:1.

С тази точка Нотингам Форест събра 21 точки и е на 13-ото място в подреждането на Премиър лийг, а Борнемут продължава да е в зоната на изпадащите с актив от 17 пункта.

Снимки: Imago