Христина Вучкова и Фенербахче спечелиха сблъсъка с Нилюфер на Алекс Миланова в Турция

Волейболната нционалка Христина Вучкова записа първа победа с новия си клуб Фенербахче Опет (Истанбул) в турската Лига 1. Вучкова и новите й съотборнички се наложиха у дома над Нилюфер Беледийе, който е воден от Витал Хейнен, а в тима играе Александра Миланова, с 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 25:18) в в мач от 15-ия кръг, игран този следобед пред над 1100 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Така Фенербахче остава на трето място във временното класиране с 11 победи, 4 загуби и 33 точки. Воденият от Витал Хейнен тим пък е 6-и с 9 победи, 6 загуби и 27 точки. В следващия 16-и кръг "фенерите" гостуват на Саръйер Беледийе, докато Нилюфер приема едноличния и непобеден лидер Еджзаджъбашъ Дайнавит.

Христина Вучкова игра цял мача за Фенербахче и записа 5 точки (1 блок и 40% успеваемост в атака) за успеха.

Над всички за "фенерите" бяха Арина Федоровцева (2 блока, 3 аса, 43% успеваемост в атака и 37% позитивно посрещане) и новото попълнение Мелиса Варгас (2 аса и 51% успеваемост в атака) с по страхотните 24 точки за победата.

От друга страна Александра Миланова започна като титулярка за своя тим, но бе сменена още в първия гейм, след което се появи за малко в игра в третата част. Българката завърши с едва 3 точки (43% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане). Най-резултатна за Нилюфер стана Шеридън Аткинсън със 17 точки (7 блока! и 27% успеваемост в атака).